Zasady dobrego wynajmu

Zbiór kilku porad, na co zwrócić uwagę i o czym pamiętać, aby wynajem był bezproblemowy

W trakcie wieloletniej działalności zauważyliśmy, że osoby która nigdy wcześniej nie wypożyczały samochodu, mają z tym związanych wiele obaw. Pierwsze co nasuwa Im się w myślach, to czy nie będzie problemów i czy nie zostaną doliczone żadne dodatkowe koszty. Dlatego postanowiliśmy w tym dziale, napisać kilka porad co robić, aby wynajem przebiegł bezproblemowa i dla klienta i dla wypożyczalni. Zapraszamy do lektury.

NIE PAL TYTONIU W SAMOCHODZIE

Palony tytoń wydziela bardzo niemiły zapach który szybko „wżera się” w samochód. Chociaż palaczom wydaje się, że nie jest to intensywny smród i szybko go można wywietrzyć, są w błędzie. Osoby niepalące szybko wyczują, że było w aucie palone. Ponad to, ilu palaczom zdarzyło się, że żar z papierosa spadł na tapicerkę lub inny element w pojeździe? Prawie każdem. Dlatego bardzo prosimy o niepalenie w wynajmowanym samochodzie.

MAKSYMALNIE NA 10 KM PRZED ODDANIEM AUTA - ZATANKUJ

Auta oddajemy z taka samą ilością paliwa, z jaką odebraliśmy auto. Przeważnie jest to „do fulla”. Dlatego należy zatankować maksymalnie najbliżej miejsca oddania samochodu. Inne płyny eksploatacyjne są wliczone w opłatę przygotowawczą – dlatego nie należy się nimi martwić.

PARKUJ ROZSĄDNIE

Zaparkowany samochód to czas, w którym nie ma się wglądu na auto. W tym czasie ktoś może uderzyć lub obić samochód. Dlatego miejsce parkowania należy wybrać „ z głową”, aby zminimalizować w/w ryzyko. Starajmy się unikać zatłoczonych miejsc parkingowych i ciasnych przejazdów – w których inny samochód może się nie zmieścić i uderzyć nasz.

ODDAJ CZYSTE AUTO

Przed zdaniem samochodu, prosimy zwrócić uwagę na czystość auta. Należy sprzątnąć w środku wszystkie opakowania i inne przedmioty. Jeżeli to konieczne odkurzyć. Jeżeli wygląd zewnętrzny odbiega od stanu w jakim Państwo otrzymali auto – prosimy skorzystać z myjni.

DBAJ O DOKUMENTY I KLUCZYKI

Dokumenty i kluczyki trzymaj zawsze w bezpiecznym miejscu.